Forumi i Shqiptarve ne Greqi |Το φορούμ των Αλβανών που μενούν στην Ελλάδα
Απρίλιος21, 2014, 05:21:30 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Rinia Shqiptare Ne Greqi

http://www.facebook.com/albanikineolaia
 
   Αρχική   Βοήθεια Αναζήτηση Σύνδεση Εγγραφή  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Thenie nga njerez te medhenj  (Αναγνώστηκε 89692 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
komshiu
Global Moderator
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1934


Respektoni pleqerine, por te degjoni edhe rinine!!


« στις: Φεβρουάριος02, 2008, 06:06:29 πμ »

Mos harroni të vizitoni faqen tonë http://www.albanians.gr      Portali i parë për shqiptarët në Greqi

-Nuk eshte e mjaftueshme te bejme ate qe bejme me mire,
     ndonjehere duhet te bejme ate qe kerkohet.
                                                                Curcill

    -Fjalet e fundit jane per injorantet te cilet nuk i kane thene te tera.
                                                                                    K.Marks-Ofendova zotin dhe njerezine, sepse puna ime nuk arriti ne nivelet qr duhet.
                                                                                      L. da Vinxhi

    -Njeriun duhet ta gjykojme jo aq nga menyra qe flet, por nga menyra qe hesht
                                                                                                    Kolton

    -Me e rendesishmja qe duhet te bejme eshte qe te mos pushojme te pyesim.
                                                                                               A.Ainshtajn

    -Pesimisti gjen veshtiresi ne cdo rast
     Optimisti gjen raste ne cdo veshtiresi.
                                                  Curcill

    -I vetmi njeri qe kurre nuk ben gabime, eshte njeriu qe nuk ben asgje.
                                                                                            T.Rusvelt
                                                                     %
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος07, 2012, 12:53:21 μμ από Taulanti » Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Qeshu rini, qeshu!
         Bota eshte e jote


Rron shqiponja ne maje te malit,
rron edhe miza nen bisht te kalit...
I am Pufi :-)
Moderator
Heroi Forumi
*****

Karma: 5
Μηνύματα: 2931WWW
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος12, 2008, 07:25:39 πμ »

Mos harroni të vizitoni faqen tonë http://www.albanians.gr      Portali i parë për shqiptarët në Greqi

1.Per interesat e vetvetes edhe djalli mund ta citoj biblen.
(Shekspiri)

2.Zemra e njeriut ka kufi ne dashuri, por jo edhe ne urretje.
(Balzak)

3.Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur.
(Bekon)


4.Ne vetmi i vetmuari shqyen veten e vet, ne shoqeri e shqyejn te tjeret.
(Nice)

5.Kur ke e ke kemben jasht gremines, eshte e leht te japesh keshilla.
(Faik Konica)

6.Ka shum menyra qe njeriu te pasurohet dhe keto jan kryesisht te keqija .
(Bekon)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος07, 2012, 12:52:59 μμ από Taulanti » Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

Fuqia ekziston brenda teje!!!
I am Pufi :-)
Moderator
Heroi Forumi
*****

Karma: 5
Μηνύματα: 2931WWW
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος12, 2008, 07:28:28 πμ »

Mos harroni të vizitoni faqen tonë http://www.albanians.gr      Portali i parë për shqiptarët në Greqi

Njeriu eshte i madh vetem kur meson se vertet esht shum i vogel.
I.Hordshek

Njeriu eshte i mir, njerezit jane te ashper.
SHEKSPIRI

Njeriu ideal ka fuqin e mashkullit dhe ndjenjat e femres.
ZOARI

Njerzit kurr s`kendojn, dhe bilbilat vajtojn.
CAJUPI

Njeriu esht sherbetor i jetes.
STEJO SPAE

Eshte kenaqesi dhe nder te vdesesh per atdhe.
HORACI

Sendet me te shtrejta ne bot jan nderi dhe atdheu.
SAMI FRASHERI

Atdhe quhet toka
ku me ka rane koka
ku kam meme dhe ate
ku me njef dhe g
ri i that.
CAJUPI

NJeriu pa atdhe si qyqa pa fole.
I.HARDSHE
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος07, 2012, 12:53:40 μμ από Taulanti » Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

Fuqia ekziston brenda teje!!!
nardlushnja
Anetare i vjeter
****

Karma: 0
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 405« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος05, 2008, 05:00:28 πμ »

Mos harroni të vizitoni faqen tonë http://www.albanians.gr      Portali i parë për shqiptarët në Greqi

Puna eshte strumbullari i jetes
Enver Hoxha
Kalliri i misrit qe eshte plot e mban koken poshte,
Ai qe eshte bosh kercen perpjet
Enver Hoxha
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος07, 2012, 12:53:54 μμ από Taulanti » Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

TI SHQIPERI ME JEP NDER
Luftetari
Anetare i ri
**

Karma: 0
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 95


Jemi Trima Shqipetare Plumbin e Presim ne Balle!


« Απάντηση #4 στις: Μάιος30, 2008, 04:05:06 πμ »

Une jam mire kur eshte mire Shqiptaria--Isa Boletini
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Luftetari
Anetare i ri
**

Karma: 0
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 95


Jemi Trima Shqipetare Plumbin e Presim ne Balle!


« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος17, 2008, 06:52:15 πμ »

Epiri është dhe do të mbetet gjithmonë shqiptar ashtu si e krijoi natyra dhe historia - Sami Frasheri
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

kapetani79
Global Moderator
Heroi Forumi
*****

Karma: 0
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1163


per jet t'jeve qofsh i nderum

kapetani79@hotmail.com kapetani79@yahoo.com
E-mail
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος03, 2008, 11:14:43 μμ »

sa me shume te flasesh aq me budalla dukesh ne sy te te tjereve -una
nese nuk me njeh mos me paragjyko -2pac
 cokolata cokolata cokolata cokolata
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

sa me shume te flasesh aq me budalla dukesh ne sy te te tjereve
GENTI SOPOT
Heroi Forumi
*****

Karma: 0
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1606E-mail
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος04, 2008, 03:13:34 πμ »

1 i vdekur eshte tragjedi.5000 eshte statistike.STALINI
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

jeta eshte si bicikleta

te mbash ekuilibrin duhet tu japesh kembeve

ajnshtajn
blerina
Heroi Forumi
*****

Karma: 20
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 7081E-mail
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος09, 2008, 06:23:46 πμ »

   Mos kerkoni hua,mos jepni hua,
 sepse huaja shpesh here te ben te humbasesh miqte
                                      U.Shekspir


  Buzeqesh,ndonese buzeqeshja jote mund te jete e trishtuar,
  sepse me e trishtuar se buzeqeshja e nje njeriu te trishtuar
   eshte trishtimi i atij qe nuk buzeqesh kurre.
                                                       U.Shekspir


   Ata qe pine  kane nje problem,kur kane gezim pine per te festuar,
   kur kane hidherim pine per te hequr mendjen dhe
   kur s'ndodh asgje pine qe te ndodhe dicka
                                                      Bukowski   Djemte nuk duhet te pijne vere deri ne moshen 18 vjecare,
   pasi eshte gabim t'i shtosh zgjarrit,zgjarr.
                                                 Platoni


Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Preferoj te digjem shpejt, sesa te shuhem ngadale!
blerina
Heroi Forumi
*****

Karma: 20
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 7081E-mail
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος09, 2008, 06:29:20 πμ » Grate mbajne mend vetem burrat qe i kane bere per te qeshur, burrat vetem grate qe i kane bere per te qare.

Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Preferoj te digjem shpejt, sesa te shuhem ngadale!
GENTI SOPOT
Heroi Forumi
*****

Karma: 0
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1606E-mail
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος09, 2008, 06:33:23 πμ » Grate mbajne mend vetem burrat qe i kane bere per te qeshur, burrat vetem grate qe i kane bere per te qare.


po qe thenia jote kjo je absolute.floket e gjata mendje pakta.populli
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

jeta eshte si bicikleta

te mbash ekuilibrin duhet tu japesh kembeve

ajnshtajn
blerina
Heroi Forumi
*****

Karma: 20
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 7081E-mail
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος16, 2008, 02:33:10 πμ »

     Thenie nga Jim MorrisonKur nga gjumi do zgjohesh dhe nuk do shohesh me diellin: O do te kesh vdekur, o je dielli vete!

Ne se do te jetosh tere jeten duke u terhequr zvarre si nje krimb, me mire ngrihu dhe vdis!

E vetmja menyre per tu ndjere dikush, eshte te jesh vetvetja!

Me mire nje e vertete e trishtuar, sesa nje genjeshter e bukur.

Jeto jeten minut per minut , sikur te ishte i fundit!

Nje dite qaja , sepse nuk kisha kepuce! Por kur pashe dike pa kembe pushova se qari!

Thone qe duke gabuar , meson! Atehere lermeni te gaboj!

Nuk mund te thuhet qe ke jetuar, nese me pare nuk ke provuar ate qe eshte e ndaluar!

Kush nuk njeh dhimbjen, nuk mund te qesh mbi ate qe vuan!

Dyshimet i krijon liria!

Endrrat jane si yjet, mjafton te ngresh koken lart dhe jane gjithmone atje!

Kur te vdes do te iki ne parajse, sepse ferrin e kam jetuar!

Nuk ka rendesi nese dicka eshte e vertete, e rendesishmja te besosh!E mendoj veten si nje qenie te ndjeshme, por me nje shpirt kllouni qe me detyron te perdhos momentet me te rendesishme te jetes sime. Nje hero i rreme, nje shaka qe perendite me kane bere.

Buzeqesh edhe pse buzeqeshja juaj eshte e trishtueshme, sepse me e trishtueshme se nje buzeqeshje e trishtueshme, eshte trishtimi kur s'buzeqesh kurre.

Preferoj te digjem shpejt,sesa te shuhem ngadale!

Asnjeri nga ne nuk ka nje pale krah, por vetem kush enderron meson te fluturoj!

Mos fol kurre per paqe dhe dashuri: Nje burre ka provuar dhe e kane gozhduar!Asnje njeri nuk eshte aq i rendesishem sa te te heqi buzeqeshjen.

Vdekja na ben te gjitheve engjej duke na dhene krahe ku ne kishim supe te buta si kthetrat e sorrave.

Lumturia e vertete nuk eshte ne fundin e nje gote:Nuk eshte brenda nje shiringe:E gjen vetem ne zemren e atij qe te do.

Do jepja jeten, per te mos vdekur.

Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.

Lum kush nuk ka enderra per te realizuar, sepse nuk ka per te mbetur i zhgenjyer.

Ndonjehere nuk mjafton nje jete per te fshire nje moment, por mjafton nje moment per te fshire nje jete.

Te jetosh pa provuar, do te thote te qendrosh me dyshimin se do t'ia kishe dale.

Pas gjakut te tij, gjeja me e mire qe mund te bej nje mashkull, eshte te derdh nje pike loti.

Ka nga ata qe presin shiun per te mos qare vetem.

Vetmia eshte te degjosh eren dhe te mos mundesh tua tregosh te tjereve.

Te jesh ne humor nuk do te thote patjeter te jesh i lumtur, nganjehere ke nevoje te qeshesh, te besh shaka, per te mos ndjere se brenda ke deshire te qash.

Nqs je i trishtuar dhe do te vdesesh, mendo per ata qe kane vdekur e deshen te jetonin, por duhet te vdisnin.

Shpirti i nje njeriu eshte i fshehur ne shikimin e tij, prandaj kemi frike te na shohin ne sy.

Nuk eshte i forte ai qe nuk bie, por ai qe bie e ka fuqine te ringrihet.

Mos u pendo per dicka qe ke bere, sepse kur e ke bere ke qene i lumtur.

Jeto cdo gje te vogel te jetes tende, sepse nje dite, keto gjera te vogla do te te duken te medha.

Jeta eshte nje aventure e madhe nga e cila askush nuk ka dale i gjalle.

Do te ndaloj se dashuruari atehere kur nje piktor shurdh do te mund te pikturoje zhurmen e renies se nje petali trendafili mbi dyshemene prej kristali te nje keshtjelle qe ska ekzistuar kurre.

Nqs te thone se dashuria eshte nje enderr, enderro por mos u cudit nese zgjohesh duke qare.

Mos jeto me friken se do te vdesesh, por vdis me gezimin qe ke jetuar.

Cdo njeri prej nesh ka nje pale krahe, por vetem kush enderron meson te fluturoje.

Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Preferoj te digjem shpejt, sesa te shuhem ngadale!
Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.15 :: Web Hosting by SiteGround :: SMF © 2006-2009, Simple Machines
SMFAds for Free Forums
Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!