Forumi i Shqiptarve ne Greqi |Το φορούμ των Αλβανών που μενούν στην Ελλάδα
Απρίλιος18, 2014, 06:17:01 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Rinia Shqiptare Ne Greqi

http://www.facebook.com/albanikineolaia
 
   Αρχική   Βοήθεια Αναζήτηση Σύνδεση Εγγραφή  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Mesazhe dashurie  (Αναγνώστηκε 61161 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Toptan
Heroi Forumi
*****

Karma: 8
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1063


Bashkimi ben fuqine

top-tani@hotmail.com albanians@yahoo.gr
WWW
« στις: Δεκέμβριος09, 2007, 06:25:53 πμ »

Ketu mund te postoni vetem mesazhe dashurie, mesazhet qe keni marr ose derguar tek te tjeret qe ju kan len me shum mbresa.

Mos harroni të vizitoni faqen tonë http://www.albanians.gr      Portali i parë për shqiptarët në Greqi
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος07, 2012, 12:59:17 μμ από Taulanti » Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Krenare do jemi ne vendin tone, skllav jemi ne vend te huaj
Toptan
Heroi Forumi
*****

Karma: 8
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1063


Bashkimi ben fuqine

top-tani@hotmail.com albanians@yahoo.gr
WWW
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος09, 2007, 06:28:54 πμ »

Po filloj une i pari.


Syt e tu te bukur c'do dite i shikoj,
me bejne te te dua, te te dashuroj.
s'kam guxim te flas, prandaj po te shkruaj,
me jem vec nje shprese, se per ty po vuaj.
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Krenare do jemi ne vendin tone, skllav jemi ne vend te huaj
Toptan
Heroi Forumi
*****

Karma: 8
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1063


Bashkimi ben fuqine

top-tani@hotmail.com albanians@yahoo.gr
WWW
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος09, 2007, 06:31:26 πμ »

Sa shum cigare kete nate po pi!
vetmin ta mbys, ta tret, ta bej tym
mbi tymin e cigares jam nisur e po vi
te te shoh ku je, te te fsheh ne gji..
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Krenare do jemi ne vendin tone, skllav jemi ne vend te huaj
Toptan
Heroi Forumi
*****

Karma: 8
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1063


Bashkimi ben fuqine

top-tani@hotmail.com albanians@yahoo.gr
WWW
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος09, 2007, 06:33:40 πμ »

Se di sa te dua, sa te dua se di!
as zemra, as une se kemi te lehte,
une jam skllavi jot, skllave je dhe ti.
Ne dashuri ka vec skllever, askush nuk eshte mbret.
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Krenare do jemi ne vendin tone, skllav jemi ne vend te huaj
Toptan
Heroi Forumi
*****

Karma: 8
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1063


Bashkimi ben fuqine

top-tani@hotmail.com albanians@yahoo.gr
WWW
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος09, 2007, 06:38:15 πμ »

Tek ti e kam mendjen
dhe zemren tek ti
per ty me rrjell gjaku
dhe lotet per ty,

Pa ty s'ndricon diedhi
pa ty bota s'flet
pa ty nata nuk ka yje
dhe hena humbet.
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Krenare do jemi ne vendin tone, skllav jemi ne vend te huaj
Toptan
Heroi Forumi
*****

Karma: 8
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1063


Bashkimi ben fuqine

top-tani@hotmail.com albanians@yahoo.gr
WWW
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος09, 2007, 06:40:22 πμ »

Ku mbeti ndjenja jon e vrare?
ne cilat vargje dhe c'melodi?
po dashuria jote e heshtur
ne c'orr sokak endet tani????
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Krenare do jemi ne vendin tone, skllav jemi ne vend te huaj
Toptan
Heroi Forumi
*****

Karma: 8
Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1063


Bashkimi ben fuqine

top-tani@hotmail.com albanians@yahoo.gr
WWW
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος09, 2007, 06:42:27 πμ »

Ti do te jesh diku large
kur une te hap librin e kujteses
kujtimet si zogjet, do te ulen varg
dhe ti sdo te ngelesh rrugeve te harreses.
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Krenare do jemi ne vendin tone, skllav jemi ne vend te huaj
almena
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1167« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος10, 2007, 04:27:38 πμ »

Ne brendesine e detit
do struket ndjenja ime
ne yllin e bukur
ku flejne te embla kujtime
Ne pikat e shiut do zbres tek ti
te te shuaj mallin
e te iki perseri
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
almena
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1167« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος10, 2007, 04:29:15 πμ »

O sms e bukur
shko ku te them une
nese e gjen ne gjume
puthe shume nga une
nese e gjen zgjuar
thuaj se me mungon shume
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
almena
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1167« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος10, 2007, 04:30:36 πμ »

Do te dua deri ne fund te jetes
sepse keshtu dashuroj une
por prape e urej veten
qe ste DUA pak me shume
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
almena
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1167« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος10, 2007, 04:32:13 πμ »

Te kam larg me kilometra
por ne zemer me milietra
asgje sdua prej teje
vec te jesh ti afer meje
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
almena
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1167« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος17, 2007, 04:01:42 μμ »

Sa here merzitem
foton tende shikoj
lot mbi te derdh
se dot ste harroj
dua te te harroj
por eshte e kote
truri jep urdhra
zemra si zbaton dot
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
almena
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1167« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος17, 2007, 04:04:08 μμ »

E shikoj shiun qe bie pa pushim
dhe mendjen e kam tek ti shpirti im
cdo pike e shiut qe bie mbi xham
eshte nje puthje per ty
qe afer ste kam
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
almena
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1167« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος17, 2007, 04:05:45 μμ »

Cfare do te jap per kujtim
te jap gjysmen e shpirtit tim
nese kjo ste mjafton
te jap syte qe lotojne
nese syte se shuajne mallin
te fal buzet qe te ndezin ZJARRIN
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
almena
Heroi Forumi
*****

Karma: 3
Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1167« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος17, 2007, 04:06:38 μμ »

Ashtu si kam nje emer
kam edhe dy sy
por kam dhe nje zemer
qe te do vetem TY
Αναφορά στον συντονιστή   Καταγράφηκε

Te gabosh eshte njerezore te falesh eshte hyjnore
Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.15 :: Web Hosting by SiteGround :: SMF © 2006-2009, Simple Machines
SMFAds for Free Forums
Έγκυρη XHTML 1.0! Έγκυρα CSS!